Mamograf Kroměříž

Radiologie Kroměříž

Radiologie Holešov

Bystřice pod Hostýnem

Ostatní služby

Screening a mamograf  Kroměříž

Mamograf telefonicky

774 725 134

Ultrazvuk telefonicky

774 725 134

Ordinační hodiny

Po: 7:30 – 14:00
Út: 7:30 – 14:00
St:  7:30 – 14:00
Čt:  7:30 – 14:00
Pá: 7:30 – 13:00

K vyšetření je nutno se předem objednat.

Poliklinika Kroměříž, nám. Míru 3760/11

20 let plus: samovyšetření prsu

Pokud je Vám více než 20 let  a méně než 30 let, je pro Vás nejvhodnější prevencí samovyšetření prsu, případně doplněné o ultrazvuk.

Po dokončení vývinu prsů (od 18 až 20 let věku) by si měla žena vyšetřit prsa sama pravidelně 1x měsíčně. Samovyšetření je důležité provádět správně, aby nedošlo k přehlédnutí podezřelého nálezu v prsu. Naučit se vyšetřit si správně prsa je obtížné, je dobré vždy se to učit pod odborným dohledem. Rovněž si můžete si nechat prsa vyšetřit i ultrazvukem, řada pojišťoven hradí tento výkon již od 18 až 20 let. Vaše pojištovna Vám vždy sdělí aktuální údaje, jakým způsobem je výkon proplácen.

U nás se naučíte správně si prsa vyšetřit, případně se můžete objednat  telefonicky na ultrazvuk a na nácvik samovyšetření. Objednávat se můžete na telefonním čísle 774 725 134. Budeme se Vám věnovat i opakovaně, dokud Vám to hned nepůjde.

 Pamatuj – samovyšetření je základ při prevenci nádorových onemocnění prsů.

30 let plus: program Hlídáme Vaše prsa

 

Pokud je Vám více než 30 let, zapojte se do našeho programu Hlídáme Vaše prsa.

Jak do programu zapojit?

  1. Po dosažení věku 30 let se objednejte na preventivní ultrazvukové vyšetření do Kroměříže nebo do Holešova, nepotřebujete  žádné doporučení od lékaře.
  2. Zaregistrujeme Vás do našeho programu Hlídáme Vaše prsa. Příště se již postaráme o sledování termínů Vašich dalších preventivních vyšetření, které Vám vždy připomeneme, a domluvíme s Vámi každoroční termín kontroly.
  3. Pro ženy zaregistrované v programu Hlídáme Vaše prsa, které pravidelně chodí na ultrazvukové roční kontroly, platí, ze při jakémkoliv podezřelém pohmatovém nálezu voláte ihned na  telefon 774 725 134, a my Vás objednáme co nejdříve.
  4. Ve věku 40 až 42 let je vhodné provést vstupní mamografii (k vyloučení mikrokalcifikací, které UZV neodhalí), v tomto věku se objednávejte telefonicky tedy přímo na mamograf.
  5. Toto vyšetření si hradí sama pacientka, ale všechny pojišťovny jej proplácejí zpětně. Informujte se prosím o aktuálních podmínkách u Vaší pojišťovny.
  6. Nadále provádějte samovyšetření prsu 1 krát měsíčne.

Pamatuj – samovyšetření a vyšetření u lékaře je základ při prevenci nádorových onemocnění prsů

 

Preventivní vyšetření prsů nad 45 let věku

 

Po dosažení věku 45 let se objednejte na preventivní mamografické vyšetření, ke kterému potřebujete  žádanku od svého praktického lékaře nebo gynekologa.

Jednou za 2 roky Vás pak již pozveme k vyšetření sami a domluvíme s Vámi  termín Vaší další kontroly.

Preventivní mamografické  vyšetření hradí každé 2 roky všechny zdravotní pojišťovny.

Budete – li chtít, můžete  mezi mamografickým vyšetřením absolvovat vyšetření  ultrazvukem jako samoplátce .

Nadále provádějte každý měsíc samovyšetření prsu.

 

Úhrada za vyšetření

Zdravotní pojišťovny hradí vyšetření takto :
Preventivní ultrazvuk od 30 let:  refundují všechny zdravotní pojišťovny.
Preventivní ultrazvuk od 20 let: prosím informujte se vždy u své zdravotní pojišťovny na jejich aktuální program.
Preventivní mamograf od 45 let: proplácí všechny zdravotní pojišťovny 1x za 2 roky.

Platba kartou možná

Úhrada vyšetření

Mamograf mimo přímou úhradu ZP

1000,-Kč

Ultrazvuk prsů

400,-Kč

Klinické vyšetření onkologem

400,-Kč

Vypálení CD na žádost pacientky

100,-Kč

Denzitometrie

100,-Kč

Jak probíhá vyšetření na mamografu?

Po dosažení věku 45 letech se objednejte sama telefonicky na naše pracoviště na mamograf. Při prvním vyšetření Vás s Vaším souhlasem zaregistrujeme do naší databáze a dále se již o Vás budeme starat v rámci našeho programu Hlídáme Vaše prsa. Termíny dalších kontrol si nemusíte již sledovat sama, registrované ženy pozveme vždy přesně po 2 letech telefonicky sami. Ke každému vyšetření ale musíte mít žádanku od gynekologa nebo praktického lékaře (jinak pojišťovny vyšetření neuhradí).

Při příchodu na mamograf se ohlásíte v recepci, kde Vás přijme naše pracovnice a zkontroluje s Vámi údaje na žádance. Pak již radiologická asistentka provede samotné mamografické vyšetření.

Na výsledek vyšetření již u nás nečekáte a můžete hned po vyšetření odejít. Vyhodnocení mamografických snímků je často velmi obtížné, bývá nutné srovnávat je se staršími snímky a pečlivě vyhodnotit. Tento proces vyžaduje proto mnoho času . Některá pracoviště vydávají ženám nález ihned do ruky s tím, že ho mají zanést odesílajícímu lékaři. Tak to u nás nefunguje – my dáváme přednost pečlivému (i když často časově delšímu) vyhodnocení. Snímky pak ještě hodnotí odpoledne nezávisle druhý lékař ve druhém čtení. Vyhodnocení bývá hotovo odpoledne, o jeho výsledku  Vám pošleme  SMS odpoledne tentýž den, nejpozději následující den.

Někdy je potřebné ověřit si nejasný nález jinou zobrazovací metodou – ultrazvukem. Na ultrazvuk Vás proto v takovém případě pozveme v co nejkratším možném termínu.

Teprve poté pošleme nálezy písemně i elektronicky odesílajícím lékařům (gynekologovi a praktickému lékaři). V našem centru platí heslo práce kvapná málo platná – nález nemáte sice ihned v ruce, ale pečlivě vyhodnocený a odeslaný indikujícímu lékaři.

Pokud jste dostala ve Vašem centru termín k objednání až za  příliš dlouhou dobu a chcete jít na preventivní mamografické vyšetření k nám, můžeme Vás objednat do naplnění naší kapacity, máme cca. týdenní objednací dobu. Je vhodné přínést si dokumentaci – poslední nález a snímky na CD. Pokud je nebudete mít, pokusíme si je vyžádat na minulém pracovišti a případně Vás dozveme ještě na UZV vyšetření. Postup vyšetření u nás si přečtěte na našich webových stránkách.